Sklípek Karolínka +421 951 129 656

Relaxujte, poznávejte, odpočívejte

Ať už se chystáte odpočívat, sportovat, poznávat, ochutnávat, jste na správném místě. Naše poloha přímo předurčuje pro aktivní i odpočinkové vyžití. Množství dobře značených cyklostezek a přijatelného terénu. Nedaleké rybářské lokality. Blízkost Lednicko-valtického areálu. A srdce Jižní Moravy Pálava.

Zajistíme Vám řízenou degustaci pro malou skupinu i s místním výkladem a historií. Zavolejte nám a my vám rádi poradíme jak co nejlépe strávit vaši dovolenou, nebo prodloužený víkend.

Lednice - 19 km

Zámek v Lednici je součástí Lednicko-valtického areálu - přírodně-krajinářského celku o rozloze skoro 300 km2. Především v 18. a 19. století jej ruku v ruce s přírodou budovali Lichtenštejnové. Od roku 1996 je tato "Zahrada Evropy" na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Mikulov - 12 km

Zámek Mikulov je barokní zámek, který se nachází v těsné blízkosti centra města Mikulov v okrese Břeclav. Stojí na skalnatém kopci zvaném Zámecký vrch a tvoří jednu z dominant města. Prostory zámku slouží jako stálá expozice Regionálního muzea v Mikulově i jako příležitostné dějiště kulturních akcí, jako je každoroční vinobraní.

Valtice - 26 km

Původně gotický hrad z 13. století byl přestavěn na renesanční a později barokní zámek, v jednu z nejvýznamnějších světských barokních staveb na Moravě. Do dnešní podoby byl postaven v letech 1643–1730 podle projektů italského stavitele D. Martinelliho. Salla terena je dílem J. B. Fischera z Erlachu.

Děvíčky - 3 km

Děvíčky jsou zřícenina gotického hradu tvořící dominantu severního okraje hřebene masívu Děvín, nejvyššího vrcholu Pavlovských vrchů na jižní Moravě. Nachází se na vápencové skále vypínající se do nadmořské výšky 428 m n. m. Hrad je poprvé zmiňován roku 1222 pod názvem Dewiczky jako pomezní zeměpanský hrad v královském držení.

Sirotčí - 10 km

Sirotčí hrádek, též Sirotčí hrad, Sirotčí hrady či Růžový hrad, je zřícenina gotického hradu, která se nachází nad vsí Klentnice v Pavlovských vrších. Počátky zdejšího hradu sahají do 13. století, kdy jej vystavěli Wehingenové, hrad poté patřil Liechtensteinů a Ditrichštejnům, v 16. století zpustl. Hrad byl vystavěn na dvou vápencových skaliscích.

CHKO Pálava - 5 km

V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nachází Pavlovské vrchy. Zdejší zem dodnes střeží dávná tajemství lovců mamutu, Keltů i zapomenuté osudy vojáků X. římské legie, kteří tu podle legendy začali s pěstováním vinné révy.

Svatý Kopeček u Mikulova - 12 km

Jedním z kopců Pavlovských vrchů a zároveň jedním z výrazných přírodních dominant Mikulova je Svatý kopeček (363 m n. m.) - původním názvem Tanzberg. Na kopci se nachází kostel sv. Šebestiána, zvonice a křížová cesta. Svatý Kopeček je významným poutním místem.

Muzeum v Dolních Věstonicích - 3 km

Archeologická expozice podává přehled poznatků o archeologických lokalitách ze starší doby kamenné, které byly zkoumány v katastrech Dolních Věstonic a sousedního Pavlova. Systematické výzkumy tu prováděl Dr. Karel Absolon, který nalezl jedinečnou Věstonickou Venuši, sošku ženy z pálené hlíny.

Aqualand Moravia - 10 km

Nabízí 12 tobogánů. Šest bazénů z toho tři venkovní, dva vnitřní a jeden s průplavem mezi vnitřním vodním rájem a venkovním prostorem. Dále také saunový svět a 9 prohříváren. Aqualand Moravia nově využívá místní geotermální prameny o teplotě až 46 °C.

Koupaliště Hustopeče - 10 km

Koupaliště v Hustopečích nabízí soustavu masážních a relaxačních bazénů s vodotryskem, vodním hřibem, masážními tryskami a podvodním osvětlením pro relaxaci. Dále tobogán, hřiště na beach volejbal atd.

Koupaliště Mikulov - 12 km

Sirotčí hrádek, též Sirotčí hrad, Sirotčí hrady či Růžový hrad, je zřícenina gotického hradu, která se nachází nad vsí Klentnice v Pavlovských vrších. Počátky zdejšího hradu sahají do 13. století, kdy jej vystavěli Wehingenové, hrad poté patřil Liechtensteinů a Ditrichštejnům, v 16. století zpustl. Hrad byl vystavěn na dvou vápencových skaliscích.

Yacht Club Dyje - 3 km

Z historie Jachtclubu Dyje Břeclav Původní jednooddílová TJ Vodní sporty Dyje Břeclav byla založena několika břeclavskými vodáky a jachtaři v sedmdesátých létech se záměrem provozovat oddíl jachtingu na budovaných Novomlynských nádržích na řece Dyji pod Pálavskými vrchy. První jachtařské středisko vzniklo v osmdesátých letech.

Nádrže Nové Mlýny - 3 km

Sportovní rybolov je povolen na povolenky vydané Rybníkářstvím Pohořelice a.s. a smí být prováděn jen způsobem odpovídajícím zásadám výkonu rybářského práva, ochrany ryb a jiných vodních živočichů, jakož i ochrany přírody. Pro provozování sportovního rybolovu je vymezena jižní část obvodové hráze mezi rybářskou základnou.

Cyklostezky Jižní Moravy

Vezměte kolo a vyjeďte skrz naskrz Jižní Moravou. Je to obdivuhodný kraj. Během jednoho dne můžete obdivovat úrodná pole a vinohrady v nížinách a zanedlouho nato pobývat v lesích podobných těm na horách. Můžete šlapat do pedálů ve středu města a za chvilku projíždět tichem lesních zákoutí nebo podél řek.

On-line rezervace

Od-do
Jméno a příjmení
Telefon
E-mail
Počet osob

do 24 hodin Vás budeme kontaktovat